Obrázky

Zoznam obrázkov nadefinovaných v systéme.

Typ agendy: Číselníková
Obsiahnuté záložky: Zoznam Detail Ochrana dát Prílohy

Tuto agendu lze spustit mimo jiné z okna pro spouštění agend ze složky AbraGen z podsložky Administrace při Uspořádání dle modulů nebo z podsložky Nastavení, je-li nastaveno Uspořádání klasické.

Obsahuje všetky spoločné číselníkové prvky okrem:

  • obmedzovacieho panela
  • stromového zobrazenia

Popis ovládania a pravidiel všeobecne platných pre všetky číselníkové agendy viď Všeobecné pravidlá - číselníky.

Jedná se o číselník obsahující seznam obrázků zadaných v systému ABRA Gen. Obrázky je možné zadať priamo v číselníku alebo sa do tohto číselníka prenesú pri ich zadaní cez záložku foto. Obrázky z číselníku lze naopak připojovat k záznamům jiných agend vystaveným v ABRA Gen, viz popis záložky Foto - obecně.

Obrázky z číselníku obrázků lze připojovat k záznamům jiných agend i hromadně stylem "více obrázků k více záznamům agendy najednou". Viz často kladené otázky, otázka Jak hromadně připojit k záznamům obrázky?

Je-li agenda Obrázky otevřena jako samostatná agenda (z okna pro spouštění agend), pak na zobrazení obrázků má vliv právo Zobrazit všechny obrázky, včetně už přiřazených. Pokud uživatel nemá toto právo přidělené, uvidí pouze ty obrázky, které dosud přiřazeny nejsou, nemají konkrétního vlastníka (tj. v položce Třída vlastníka mají uvedeno Bez vlastníka).

Je-li agenda Obrázky vyvolána jako výběrový číselník např. ze záložky Foto v rámci funkce Přidat nový z číselníku, pak se právo Zobrazit všechny obrázky, včetně už přiřazených neuplatňuje, ale platí, že se číselník nabízí defaultně programově omezený jen za ty obrázky, které jsou přiřazeny ke třídě Business objektů agendy, z níž je číselník obrázků vyvolán, a za obrázky, které dosud přiřazeny nejsou (tj. v položce Třída vlastníka mají uvedeno Bez vlastníka).

Pred prvým použitím odporúčame zoznámiť sa minimálne s obsahom kapitol Vecný obsah, základné pojmy - Nastavenie.