ABRA Tutoriál (pouze v Čj)

Příručka ABRA Tutoriál je určena začínajícím uživatelům ABRA Gen, kteří se chtějí rychle a efektivně seznámit se systémem a naučit se s ním pracovat. Jak název napovídá, jedná se o příručku typu tutoriálTutoriál (z ang. tutorial) je návod na použitie, ktorý na konkrétnych príkladoch "krok za krokom" názorne ukazuje, ako sa používa určitý počítačový program či programovací jazyk. Tutoriály nemusia byť samostatné dokumenty. Môžu byť súčasťou programu alebo technickej dokumentácie. Tutoriály umožňujú začiatočníkom rýchly a efektívny úvod do novej oblasti (napr. programu), a získanie veľkého množstva skúseností počas krátkej doby a bez učiteľa. Tutoriály nemusia byť, na rozdiel od manuálu či referenčnej príručky, vyčerpávajúce. Ich cieľom je umožniť užívateľovi okamžitú prácu s programom.. Prostudování příručky s vyhotovením všech příkladů trvá cca jeden až tři dny s ohledem na to, jak moc detailně budete chtít procházet jednotlivé pasáže a jak moc precizně budete provádět sekce TEST, viz dále.

Příručka je koncipována jako příklad smyšlené firmy, která si zakoupila systém ABRA Gen a začíná v něm pracovat. Uživatele postavíme do role této zadané firmy a v dalším textu budeme společně zadaný příklad řešit. Nepokrývá všechny aspekty a funkce systému, nicméně po jejím prostudování by uživatel měl mít dobrou orientaci v systému a měl by být schopen v něm samostatně pracovat.

Uspořádání kapitol odpovídá sekvenci kroků, které je potřeba v praxi provést při práci se systémem v roli zadané firmy. Příručka předpokládá, že čtenář si bude paralelně se čtením jednotlivých kapitol popisované akce rovnou zkoušet ve free verzi příp. demoverzi systému. V závěru jednotlivých kapitol je sekce TEST, který si doporučujeme vždy provést a nepokračovat dál, pokud výsledek není kladný.

Příručka nepopisuje všechna možná řešení daného příkladu, ale většinou to nejjednodušší. Komplexnější řešení a informace jsou již nad její rámec.

Pokud chcete o dané problematice zjistit více, doporučujeme následovat odkazy do hlavní dokumentace, kde naleznete detailní výklad jednotlivých témat.