Na této záložce si volíte, které záznamy chcete zobrazit v záložce Seznam, tedy zda všechny existující v dané agendě, či jen některé z nich dle zvoleného omezení, a jak je chcete Třídit (tedy jejich pořadí). Omezení volíte buď volbou jedné z uložených definic omezení (ve většině agend jsou nějaké dodávané výrobcem, ale můžete si nadefinovat i vlastní) nebo jen pouhým zatržením omezovacích prvků, podle kterých chcete aktuálně omezovat, a pro každý zatržený prvek zadáním hodnot omezení (např. zvolte "Bez jména (neuložené)" a v nabídnutých omezovací prvcích zatrhněte). Můžete i kombinovat obojí, tj. vybrat si nějakou uloženou definici a tu si pozměnit - po stisku tlačítka Měnit definici se zobrazí seznam omezovacích prvků zatržených a se zadanými hodnotami omezení tak, jak je uloženo ve zvolené definici. Můžete přidat omezení za další prvky, či některé odtrhnout podle potřeby. Toto aktuální nastavení omezení můžete použít jen jednou, nebo si jej můžete uložit do existující definice omezení (a tím ji přepsat) nebo si jej uložit jako novou další uloženou definici omezení. Po vyvolání funkce Získat záznamy se doklady vyhovující zadanému omezení načtou z databáze a zobrazí v záložce Seznam. Pokud vyvoláte funkci Získat záznamy bez omezení (tj. žádné omezení jste nezadali), pak získáte všechny existující záznamy z dané agendy. V některých místech program vytváří omezení automaticky sám, takové omezení nazýváme tzv. červené omezení. Příklad vytvoření vlastní definice omezení viz kap. Knihy dokladů - kniha faktur a definice omezení. Popis ovládání a použití podrobně podrobný help. Kap.: Záložka Obmedzenie - všeobecne.
Volba jedné z uložených definic omezení. Po vyvolání funkce Získat záznamy se provede dotaz do databáze a zobrazí se seznam dokladů vyhovujících danému omezení.
Omezení lze přepínat i v záložce Seznam (výběrem z některé z definic).
Na podobném principu, jako se záložkou omezení, se pracuje i s dalšími funkcemi systému, např. při hromadném označování, filtrování číselníků apod.